اتیدرونیک اسید (HEDP) - شرکت بازرگانی کیمیا تجارت تات

در صورت وجود شكستگي استخوان مخصوصاً استخوان هاي دراز، نارسائي قلبي، انتروكوليت، هيپوكلسي، هيپوويتامينوزD، نارسائي كليوي(كراتينين سرمmg/dl4/9-two/5 باشد)، هيپرفسفاتمي و سابقه حساسيت مفرط نسبت به اتيدرونيت، اين دارو را بايد با احتياط كامل به كار برد. در صورت وجود شکستگی استخوان مخصوصاً استخوان های دراز، نارسائی قلبی، انتروکولیت، هیپوکلسی، هیپوویتامینوزD، نارسائی کلیوی(کراتینین سرمmg/dl4/nine-two/5 باشد)، هیپرفسفاتمی و سابقه حساسیت مفرط نسبت به اتیدرونیت، این دارو را باید با احتیاط کامل به کار برد. هیدروکسی اتیل دی فسفونیک اسید با نام اختصاری HEDP با فرمول شیمیایی C2H8O7P2 یکی از ترکیبات خانواده بیفسفونات است و به دو صورت جامد و مایع بی رنگ یا زرد رنگ و بی بو وجود دارد.این ماده به عنوان عامل ضد خوردگی و ضد رسوب در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد . همچنین این ماده بهعنوان تثبیتکننده در محلول هیدروژن پراکسید، جداکننده در صنایع نساجی و یک مهارکننده خوردگی مورد استفاده قرار میگیرد. این ماده به عنوان عامل کلاته سازی با اضافه شدن به باندها، تا حدی، با اثرات فلزاتی مانند کلسیم، آهن یا فلزات دیگر، که ممکن است به عنوان جزئی از فاضلاب تخلیه شده باشند و امکان آلودگی آبهای زیرزمینی را داشته باشند، مقابله کند. واکنش انجامشده در روش اول، در فشار یک اتمسفر و در دمایی بین ۲۵ تا ۱۲۵ درجه سانتیگراد صورت میگیرد.


محصول نهایی از روش اول، ninety seven درصد خلوص دارد و بازده واکنش انجامشده در این روش بیشتر از ninety five درصد میباشد. کاربرد دیگر اتیدرونیک اسید یا HEDP در سیستمهای خنککننده، تصفیه آب و تولید شویندههای صنعتی میباشد. در صنعت نساجی به عنوان شوینده مواد فلزی و غیر فلزی کاربرد دارد و در صنعت رنگرزی به عنوان تثبیت کننده رنگ استفاده می­ شود. در ادامه این مطلب به معرفی و کاربرد این ماده خواهیم پرداخت. این ماده با آهن و مس و روی ترکیب شده و آنها را شلاته می کند و ترکیبات شلاته و پایدار تشکیل می دهند . این ماده میتواند با یونهای فلزی موجود در سیستم آب واکنش دهد و کمپلکس هگزا-عنصر، بهویژه یون کلسیم را تشکیل دهد. همچنین این ترکیب به عنوان یک مهار کننده و برطرف کننده لکه در استخرهای شنا، از خروج یون های فلزی جلوگیری کرده و در نهایت لکه ای در استخر ایجاد نمی گردد. این ماده اثرات مهار کنندگی رسوب و خوردگی خوبی را در در دمای زیر 250درجه سانتی گراد نشان میدهد و پایداری خوبی در pHبالا دارد .به سختی هیدرولیز شده و در شرایط دمایی بالا و تابش نور مستقیم به سختی تجزیه میشود. علاوه بر این، هیدرولیز و تجزیه آن در شرایط نوری و گرمایی معمولی، دشوار است.


در شرایط اتاق، هیدروکسی اتان دی فسفونیک اسید تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد می تواند خاصیت ضد خورندگی خود را حفظ نماید.- هیدروکسی اتان دی فسفونیک اسید پایداری شیمیایی بالایی در محیط های اسیدی داشته، به سختی هیدرولیز می شود و در نور و دمای اتاق تجزیه نمیشود. تا 2 ساعت بعد از مصرف دارو، بیمار باید از خوردن شیر و فرآورده های لبنی، آنتی اسیدها، مکمل های مواد معدنی و داروهای حاوی مقادیر زیاد کلسیم ، منیزیم و آلومینیم خودداری کند. مصرف همزمان آنتي اسيدهاي حاوي كلسيم و فرآورده هاي لبني و مكمل هاي مواد معدني موجب كاهش ميزان جذب گوارشي اين دارو مي گردد. مصرف همزمان آنتی اسیدهای حاوی کلسیم و فرآورده های لبنی و مکمل های مواد معدنی موجب کاهش میزان جذب گوارشی این دارو می گردد. در کاهش لک های قهوه ای و مدیریت رنگدانه پوست بسیار موثر است و به درمان آکنه نیز کمک می کند.


پن ضد لک اریکه به پوست شما نرمی و شفافیت می بخشد، همچنین با بهره مندی از ترکیباتی نظیر اسید سالیسیلیک و لاکتیک اسید، با لایه برداری ملایم علاوه بر پاکسازی پوست، جهت نفوذ پذیری موثر دیگر محصولات درمانی و مراقبتی، پوست را آماده می نماید. البته از این محصول به تنهایی نیز می توانید جهت روشن نمودن پوست استفاده کنید، به طوری که پس از چند هفته آثار آن را در چهره خود خواهید دید. در بدخیمی ها نیز این دارو با مهار برداشت غیر طبیعی کلسیم از استخوان به طرف خون باعث کاهش میزان کلسیم یونیزه در سرم می شود. اتیدرونیک اسید (HEDP) می تواند مواد اکسید شده را روی سطوح فلزات را نیز حل کند. این ماده می تواند مواد اکسیده شده بورس اتیدرونیک اسید را روی سطوح این فلزات حل کند. این ماده کمپلکسکننده بسیار خوبی برای یونهای فلزی مانند آهن، مس و روی است و پایداری شیمیایی خوبی را تحت مقدار pH بالا نشان میدهد. این ماده هنگامی که همراه با سایر مواد شیمیایی تصفیه آب ساخته میشود، اثرات همافزایی ایدهآلی از خود نشان میدهد. به این ترتیب، این ماده برای از بین بردن مواد اکسیدشده روی سطوح فلزات، مناسب است. اسید لاکتیک موجود در محصولاتی مانند پاک کننده ها و لوسیون ها، بافت پوست را برای از بین بردن سلول های مرده و قدیمی کمک می نماید. This po᠎st has been created with GSA​ Material ᠎Genera to r DEMO!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *